ДИПЛОМИРАХА СЕ 29 АБСОЛВЕНТИ ОТ ФИЛИАЛ ВЕЛИКО ТЪРНОВО КЪМ МУ „ПРОФ. Д-Р П. СТОЯНОВ“ – ВАРНА

На 3 октомври 2025 г. 29 абсолвенти от специалностите „Медицинска сестра“ и „Акушерка“ във Филиал Велико Търново на Медицински университет – Варна получиха дипломите си на тържествена церемония в музей „Възраждане и Учредително събрание“ в старопрестолния град.

В поздравителната си реч ректорът на университета проф. д-р Димитър Райков припомни, че за 10 години филиалът във Велико Търново се е утвърдил като важен образователен център в региона, където се подготвят висококвалифицирани специалисти. Той поздрави абсолвентите за тяхната упоритост и отдаденост в усвояването на знания. „Бъдете всеотдайни професионалисти, които печелят доверие и признателност. Бъдете търпеливи и добри хора. Не спирайте да се развивате и да учите, за да бъдете в крак с времето“, обърна се към тях Професор Райков.

След полагането на тържествената клетва той връчи дипломите на абсолвентите.

Първенец на Випуск 2025 е Мелиса Осман от специалност „Акушерка“, удостоена с парична награда, плакет и грамота от ректора на МУ – Варна.

С най-висок успех сред завършващите от специалност „Медицинска сестра“ е Олга Иванова, която също получи награди.

Людмила Иванова, Моника Русева и Румина Трифонова бяха отличени за активна студентска дейност и утвърждаване доброто име на университета.

Елица Панова получи награда от Община Велико Търново за активно участие в социални каузи, а Габриела Гаджалова и Анна Паскалева получиха награди от МОБАЛ „Д-р Стефан Черкезов“ – за утвърждаване на авторитета на студентите в лечебното заведение.

От името на випуска Мелиса Осман изказа благодарност към академичното ръководство и преподавателите за подкрепата и вдъхновението по време на обучението.

Приветствия към абсолвентите поднесоха д-р Иван Църов – директор на Регионален исторически музей – Велико Търново, д-р Даниел Илиев – изпълнителен директор на МОБАЛ „Д-р Стефан Черкезов“ – Велико Търново, Росица Димитрова – директор на Дирекция „Здравеопазване, социални дейности и транспорт“ в Община Велико Търново.

Регионална колегия на БАПЗГ – Велико Търново поднесе поздравителен адрес по случай дипломирането на студентите и награди на най-отличените сред тях: Мелиса Осман – първенец на випуск 2025 г. от специалност „Акушерка“ и Олга Иванова, която е с най-висок успех сред завършващите от специалност „Медицинска сестра“.

 

 
Академичното ръководство

 


Акушерките

 


Медицинските сестри

 


Ректорът връчва награда на Мелиса Осман – отличничка от специалност „Акушерка“

 


Олга Иванова – първенец на специалност „Медицинска сестра“

 


Румина Трифонова от специалност Акушерка получи награда за активна студентска дейност и утвърждаване доброто име на университета

 


Председателят  РК на БАПЗГ- Велико Търново Ренета Антонова и Жана Павловска – член на УС на БАПЗГ връчват награди на първенците Мелиса Осман и Олга Иванова