31 медицински сестри от Държавната психиатрична болница в Севлиево се включиха в курс на тема “Ранно разпознаване и сестрински грижи при невролептичен малигнен синдром”. Обучението беше организирано от Регионална колегия на БАПЗГ – Габрово. Лектор на курса беше Теодора Радева – старша медицинска сестра във Втора психиатрична клиника на УМБАЛ „Св. Марина“ – Варна и председател на Националния професионален консултативен съвет на психиатричните медицински сестри към БАПЗГ.
Участниците в обучението ще получат кредитни точки по Единната кредитна система на БАПЗГ за продължаващо обучение.

