По повод началото на новата академична година председателят на Управителния съвет на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи г-жа Диана Георгиева изпрати поздравителен адрес до ръководителите, преподавателите и студентите в университетите, медицинските колежи и филиали, в които се осъществява обучение на специалисти по здравни грижи.
В поздравлението се казва: „Уважаеми ръководители и преподаватели, скъпи студенти, от името на Управителния съвет на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи и лично от мое име Ви поднасям нашите благопожелания за здраве, ползотворна работа и удовлетворение през академичната 2025/2026 година!
На 15 септември традиционно се дава началото на новата учебна година, през която студентите, специализантите и докторантите в направление „Здравни грижи“ ще придобиват нови знания и умения, ще се включват в научно-изследователска дейност, ще участват в научни форуми и благотворителни инициативи.
Уважаеми преподаватели, благодаря Ви за високия професионализъм, новаторство и любов, с които обучавате младата смяна медицински специалисти. Знанията, които те ще придобият, без съмнение ще им помагат в трудния и отговорен път, който са избрали – да служат на хората в името на тяхното здраве. Специална благодарност за традиционното сътрудничество между БАПЗГ и университетските структури при провеждането на курсове за продължаващо обучение за специалисти по здравни грижи, за които те получават кредитни точки от Асоциацията.
Скъпи студенти, бъдете будни, упорити и мотивирани по време на подготовката си, за да придобиете нужните знания и умения. Бъдете целеустремени и следвайте мечтите си с достойнство и отговорност! България има нужда от Вас!
Като съсловна организация БАПЗГ ще продължи да популяризира успехите на преподавателите и студентите в направление „Здравни грижи“ чрез информации в сайта, електронния бюлетин и фейсбук страницата на Асоциацията.
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И БЛАГОСЛОВЕНИ! УСПЕШНА УЧЕБНА ГОДИНА!“
Поздравителния адрес на БАПЗГ можете да видите ТУК