По случай 7 април – Световния ден на здравето, в Ямбол членовете на Регионалната колегия към БАПЗГ отбелязаха празника с инициативи, насочени към повишаване на информираността за ролята на здравните грижи и значението на професионализма в ежедневната работа на медицинските специалисти.
Денят беше повод да се изрази признателност към труда на медицинските сестри, акушерките и всички здравни специалисти, които с отдаденост и грижа допринасят за опазването на здравето на хората в региона.
Световният ден на здравето е символ на съпричастност, професионална солидарност и стремеж към по-добро здравеопазване. За членовете на РК на БАПЗГ в Ямбол той е и повод за равносметка, мотивация и продължаващ ангажимент към пациентите и обществото.
РК на БАПЗГ – Ямбол продължава активно да работи за утвърждаване на професията и подкрепа на своите членове, водени от убеждението, че качествените здравни грижи са в основата на здраво общество.
